Lülitusväljundite ülevaade
Vaheldi klemmidel X1401/X1402 on kasutatavad 4 digitaalset lülitusväljundit igaüks 24 V / maksimaalne koormus 100 mA. Nende kaudu saab juhtida olemasolevaid koormusi või täitureid.
Lisaks saab teavitada esinevatest sündmustest. Sündmuseteate korral saab vaheldi juhtida lülitusväljundiga ühendatud täiturit (hoiatuslampi, teatesignaali, nutikodusüsteemi) ja sellega esinenud sündmusest teavitada.
Selleks saab Webserveri kaudu lülitusväljunditele konfigureerida erinevaid töörežiime. Vastav lülitusväljund aktiveeritakse või inaktiveeritakse konfigureeritud tingimuste esinemisel.
Režiimide Load control (Koormuse juhtimine), SG Ready ja Wallbox korral saab valida, millisel alusel tuleb lülitusväljund aktiveerida. Te saate otsustada, kas väljund lülitub ülejääva võimsuse järgi, mida saadetakse energiaettevõtte võrku või teatud päikeseenergia võimsuse ületamisel.
Alas Battery use for switching based on PV power (Aku kasutamine lülitamiseks päikeseelektri võimsuse alusel) saab täiendavalt konfigureerida ühendatud aku kasutamist. Siin tehtud seadistused kehtivad kõikidele lülitusväljunditele, millel on konfigureeritud lülitamine PV power (Päikeseelektri võimsus). Kui sisselülitustingimused on täidetud, tohib akut tühjendada ühendatud tarbijaga kuni seadistatud SoC väärtuseni.
Teavet omatarbimise juhtimise ühendamiseks leiate Omatarbimise juhtimise ühendus.
Omatarbimise juhtimise konfigureerimine
- Avage Webserver.
- Avage punkt Teenindusmenüü > Lülitusväljundid.
- Valige konfiguratsiooni all Väljund x Töörežiim ja lüliti Olek.
- Konfigureerige menüüpunktis Väljund x:… tingimused, nagu nt Väljund lülitub kui > Päikeseelektri võimsus või Võrguülejääk.
- Kui valiti Väljund lülitub kui Päikeseelektri võimsus saab soovi korral konfigureerida Aku kasutamise ümberlülitamine päikeseelektri võimsuse alusel. See seadistus mõjutab kõiki lülitusväljundeid, mida tuleb lülitada olenevalt päikeseelektri võimsusest.
Lülitusväljund aktiveritakse ainult juhul, kui SoC [%] >=: Siin antakse SoC väärtus, alates millest tohib kasutada vastavat lülitusväljundit ja koos sellega ka akut. Kui lülitusväljundeid tuleb lülitada olenemata aku SoC-väärtusest, seadistage väärtuseks 5%. Sel juhul kasutatakse alati ka akut. Kui akusse peab jääma reserv, seadistage see väärtus suuremaks või koguni väärtusele 100%. Sel juhul on aku laadimisel kõrgem prioriteetsus kui lülitusväljundi kasutamisel.
Aku tühjenemise lubamine ainult siis, kui SoC [%] >=: Kui see väljund on aktiveeritud, on aku kasutamine võimalik. See tühjeneb kuni siin sisestatud SoC väärtuseni. Kui akut ei tule kasutada, seadke väärtuseks 100%. - Salvestage seadistused.
- Konfigureerimine on lõpetatud.
Võimalikud töörežiimid
- Koormuse juhtimine: Lülitusväljund aktiveeritakse, kui konfigureeritud ülejääk on olemas. Relee abil saab siis tarbija sisse lülitada. Omatarbimise juhtimine koormuse juhtimiseks
- SG-Ready: Toodetud energiat saab siis anda soojuspumbale. Omatarbimise juhtimise seadistamine soojuspumpadele (SG-Ready)
- Wallbox: Energia kasutamine elektrisõiduki laadimiseks. Wallboxi omatarbimise juhtimise seadistamine
- Sündmused: Teatud kindlate sündmuste korral lülitusväljundi aktiivseks lülitamine, et nt signaalpasunat juhtida. Lülitusväljundi seadistamine sündmustest teavitamiseks
- Väline juhtimine: Väljundit lülitatakse väliselt (Modbus/TCP kaudu) ja sellega saab lülitada tarbijat, akut. Lülitusväljund välise juhtimise kaudu
Võimalikud olekud
- Sulgekontakt (NO): Üldjuhul on kontakt avatud (NO = Normally open). Kontakt suletakse, kui seadistatud tingimused on täidetud.
- Lahkkontakt (NC): Üldjuhul on kontakt suletud (NC = Normally closed). Kontakt avatakse, kui seadistatud tingimused on täidetud.