Webserveri menüü – Teenindusmenüü – Üldine

Teenindusmenüüst leiab paigaldaja täiendavaid võimalusi vaheldi konfigureerimiseks. Nende seadistuste teostamiseks on vajalikud täpsed teadmised avaliku võrgu vajaduste kohta, mille määrab energiaettevõte (nt aktiivvõimsuse piiramine, energiaettevõtte määratud parameetrite seadistamine).

TEAVE

Info

Seadistused selles menüüs vajavad eriteadmisi võrgu konfigureerimise kohta.

 

Vaheldiga ühendatud elektriarvesti ja avalikku võrku saadetava energia piirangu valimine.

TEAVE

Info

Heakskiidetud elektriarvestite loendi ja nende kasutusotstarbe leiate meie kodulehelt toote allalaadimisalast aadressil https://www.kostal-solar-electric.com.

Parameeter

Seletus

Elektriarvesti

Ühendatud elektriarvesti valimine.

Sensori asend

Paigaldatud elektriarvesti asendi valimine maja seadmestikus.

Võrguühenduspunkt - positsioon 2

Kodutarbimine - positsioon 1

Elektriarvesti-ühendamine

Aktiivvõimsuse piiramine [W]

(konfigureeritav ilma teeninduskoodita)

Max võrku saadetava võimsuse seadistamine. Nõuded selleks antakse reeglina energiaettevõtte poolt (nt piirang 70%). Standardväärtus on vaheldi max võimsus. Vähendamise lihtsaks arvutamiseks kasutage abiarvutit.

JUHIS! Puuduvatest erialastest teadmistest tingitud vigased seadistused. Süsteemi käitaja on vastutav aktiivvõimsuse piirangu korrektse seadistamise eest. Teie süsteemi jaoks lubatud aktiivvõimsuse teatab teile teie võrguoperaator. Me soovitame teil lasta kõik seadistused teostada teie paigaldajal.

Broadcast-juhtsignaalide vastuvõtu aktiveerimine

Kui teise vaheldi digitaalsisenditega on ühendatud kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja, saab neid aktiiv- ja reaktiivvõimsuse juhtimise signaale UDP-Broadcasti abil kõigile kohtvõrgus (LAN) asuvatele vahelditele jagada. Samuti saab kohalik energiahaldur luua signaale aktiiv- ja reaktiivvõimsuse juhtimiseks kohtvõrgus.

Aktiveeritud: Vaheldit juhitakse kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtjaga, mis on ühendatud teise vaheldiga.

Inaktiveeritud (vaikeseadistus): Signaalide hindamist ei toimu. Vaheldit ei juhita kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtjaga, mis on ühendatud teise vaheldiga.

 

MPP-jälgimise optimeerimise seadistused.

Parameeter

Selgitus

Generaatori seadistused

Varjuhaldus: Päikesepaneeliridade osalisel varju jäämisel ei saavuta vastav päikesepaneelirida enam oma optimaalset võimsust. Varjuhalduse aktiveerimisel kohandab vaheldi valitud päikesepaneelirea MPP-päikesejälgijat nii, et see rida saaks töötada maksimaalse võimaliku võimsusega.

 

Kui vaheldiga on ühendatud aku, saab siin konfigureerida aku käitumist ja kasutamist.

OLULINE TEAVE

notice

Kui Webserveri või vaheldi kaudu seadistatakse hiljem täiendav aku, tuleb vaheldi pärast konfigureerimist seadistuste rakendamiseks alalisvoolulülitiga välja ja uuesti sisse lülitada.

Parameeter

Seletus

Aku tüüp

Vaheldiga ühendatud aku valik.

Aku juhtimine

Akut saab juhtida aku välise juhtimise (nt energiaettevõtte) kaudu. Sel juhul juhib aku laadimis-/tühjendamisvõimsust väline teenusepakkuja. Süsteemi käitaja saab sel juhul tarnitud energia eest nt väliselt teenusepakkujalt hüvitist. Aku väline juhtimine

Sisemine (standard):

Väline juhtimine deaktiveeritakse.

Digitaalse sisendi/väljundi kaudu:

Aku väline haldamine toimub vaheldi Smart Communication Boardi (klemm X401) kaudu. Võib valida eelseadistuse või digitaalsisendeid saab konfigureerida teenusepakkuja andmete kohaselt.
Kui juhtsignaalid katkevad, lülitatakse ümber sisemisele juhtimisele. Seadme oleku lugemine on Modbusi (TCP) / SunSpeci kaudu endiselt paralleelselt võimalik. Aku väline juhtimine

Modbusi (TCP) kaudu:

Aku väline juhtimine toimub Modbusi RTU-protokolli kaudu. Juhtsignaalid võetakse sealjuures vastu LAN-liidese kaudu. Kui juhtsignaalid katkevad, lülitatakse ümber sisemisele juhtimisele. Seadme oleku lugemine on Modbusi (TCP) / SunSpeci kaudu endiselt paralleelselt võimalik.

Aku tühjenemine alates võrgust võtmisest [W]

Minimaalse võrgust võtmise väärtuse sisestamine, alates millest akut kasutatakse. (standard 50 W).

Näide: Kui seadistatakse väärtus 200 W, siis aktiveeritakse aku kodutarbimise katmiseks alles siis, kui mõõdetud avalikust võrgust võtmine ületab 200 W. Aku blokeeritakse kodutarbimise jaoks uuesti, kui kodutarbimine langeb seadistatud väärtusest 50 W võrra allapoole (siin näites alla 150 W).

Min laetustase (SoC) [%]

Aku minimaalse tühjenemistaseme seadistamine.

Kui täiendavalt aktiveeritakse Aku nutikas juhtimine, kohandatakse tühjenemistaset automaatselt vastavalt ilmastikule ja prognoosi, et akut optimaalselt kasutada.

Aku nutikas juhtimine

Nii juhitakse aku laadimist ja tühjenemist täiesti automaatselt. See funktsioon tuleks aktiveerida ainult juhul, kui ühendatud päikeseelektri võimsus on suurem kui vaheldi päikeseelektri võimsus (vaheldi piiramine nt 70%-le). Te ei peaks seda funktsiooni kasutama elektrisõiduki laadimisel Wallboxi abil, sest siin ei saa määrata ühest tarbimise prognoosi.

Kui Kohapeal toodetud vahelduvvooluenergia ülejäägi salvestamine (Smart-AC-link-funktsioon) on aktiveeritud, ei ole funktsioon „Aku intelligentne juhtimine“ kasutatav.

Üksikasjaliku kirjelduse leiate Aku nutikas juhtimine

Kohapeal toodetud vahelduvvooluenergia ülejäägi salvestamine

Kui kohalikus koduvõrgus asub täiendav vahelduvvoolu-energiaallikas (nt täiendav päikeseelektriseade või koostootmisjaam), saab selle toodetud vahelduvvooluenergia salvestada PLENTICORE plusiga ühendatud akusse.

JUHIS! Funktsiooni saab aktiveerida ainult siis, kui elektriarvesti on paigaldatud võrguühenduspunkti (asend 2) ja vaheldiga on ühendatud aku. Kui kohapeal toodetud vahelduvvooluenergia ülejäägi salvestamine (Smart-AC-link-funktsioon) on aktiveeritud, ei ole funktsioon „Aku intelligentne juhtimine“ kasutatav.

Aktiveeritud: Toodetud vahelduvvooluenergia saab salvestada akusse.

Inaktiveeritud: Täiendavalt toodetud vahelduvvooluenergiat akusse ei salvestata.

Timed battery use (Aku aja alusel juhitav kasutamine)

Laadimis- ja tühjenemisrežiimi saab erinevate ajavahemike (tariifiperioodide) jaoks konfigureerida väga paindlikult.

On olemas ajad, mil voolu võrgust võtmise kulud on suhteliselt kõrged (erinevad tariifimudelid). Seetõttu võib olla mõttekas lubada aku tühjenemist nendel perioodidel ja lubada laadimist väljaspool neid perioode.

Siin määratud aegu saab aktiveeritud välise akuhaldussüsteemi nõuetega tühistada.

Aku laadimine blokeeritud: Tühjenemine maja vajadusteks on lubatud.

Aku tühjenemine tõkestatud: Laadimine on lubatud energia ülejäägi korral.

Laiendatud akusuvandid – Teeninduslaadimine (võimalik ainult teeninduskoodiga)

Teeninduslaadimise käivitamine 100%-le

Kui aku SoC on esmakasutuselevõtul väga madal, saab selle funktsiooni abil aku ühekordselt 100%-le täis laadida. See toimub päikeseenergiaga, kui päikeseenergiat pole piisavalt, siis avalikust võrgust. Vaheldile kuvatakse sel juhul „Teeninduslaadimine“.

 

Riistavaraseadistuste tegemine.

Parameeter

Selgitus

Rikkevoolu-kaitseseadised

Ühilduvus A-tüüpi RCD-ga:

Selle funktsiooni aktiveerimisel saab rikkevoolukaitsmetena kasutada A-tüüpi RCD-sid. Sel juhul lülitub vaheldi välja, kui rikkevool muutub A-tüüpi RCDga mitteühilduvaks.

Kui see funktsioon on inaktiveeritud, rikkevoolukaitseseadisena kasutada B-tüüpi RDCd, kui RCD kasutamine on nõutud.

 

Parameeter

Funktsioon

puuduvad

Digitaalsisenditele ei ole midagi ühendatud.

Aku väline juhtimine

Kui olete menüüs „Battery settings” (Aku seaded) digitaalsete sisend-/väljundportide kaudu aktiveerinud välise juhtimise, saate siin määrata sisendite funktsioonid. Määrake sisenditele soovitud laadimis- või tühjenemisvõimsus.

Aktiivvõimsuse juhtimine

Kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja ühendamiseks standardsete lülitusandmetega.

Põhjaliku kirjelduse leiate peatükist Omatarbimine. Aktiivvõimsuse juhtimine

Kõrgsagedusjuhtimise signaalide koduvõrgus jagamise aktiveerimine.

Aktiveeritud:
Kui kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja on ühendatud vaheldiga, jagatakse selle kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja juhtsignaale UDP teel kohalikus LAN-võrgus. Sellega saab ühendatud kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja abil juhtida ka teisi vaheldeid.

Deaktiveeritud:
Juhtimissignaale ei jagata UDP teel kohalikus kohtvõrgus.

Kasutaja defineeritud aktiivvõimsuse/reaktiivvõimsuse juhtimine

Kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja ühendamiseks. Vastupidiselt standardsele aktiivvõimsuse juhtimisele on siin võimalus ette anda kuni 16 seadistust. Need antakse üldjuhul ette energiaettevõtte poolt.

Põhjaliku kirjelduse leiate peatükist Omatarbimine. Aktiivvõimsuse juhtimine

Kõrgsagedusjuhtimise signaalide koduvõrgus jagamise aktiveerimine.

Aktiveeritud:
Kui kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja on ühendatud vaheldiga, jagatakse selle kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja juhtsignaale UDP teel kohalikus LAN-võrgus. Sellega saab ühendatud kõrgsagedusjuhtimise vastuvõtja abil juhtida ka teisi vaheldeid.

Deaktiveeritud:
Juhtimissignaale ei jagata UDP teel kohalikus kohtvõrgus.

 

Vaheldi on varutatud 4 lülitusväljundiga. Lülitusväljundid võivad omatarbimise suurendamise eesmärgil lülitada väliseid tarbijaid või neid saab konfigureerida oleku või sündmuste indikaatorina. Põhjaliku kirjelduse leiate ja paigalduseks Lülitusväljundite ühendamine.

Lülitusväljundite (klemm X1401 ja X1402) funktsiooni seadistamine Smart Communication Boardil. 2 poolusega ühendusklemmile saab määrata erinevaid funktsioone.

Parameeter

Selgitus

Väljund

Väljundite 1–2 näit klemmil X1401 ja väljundite 3–4 näit klemmil X1402.

Töörežiim

Režiimi valik:

Väljas: Lülitusväljund on inaktiveeritud.

Koormuse juhtimine: Lülitab tarbija määratud tingimustel (nt päikeseelektri ülejääk) sisse.

SG-Ready: SG-Ready funktsionaalsuse kasutamine on lihtne ja soodus lahendus soojuspumba kasutamisel päikeseelektri omatarbimise suurendamiseks. Vaheldi pakub võimalust juhtida SG-Ready-ga ühilduvat soojuspumpa. Toetatakse SG-Ready töörežiime 2 (tavarežiim) ja 3 (käivituse soovitus).

Wallbox: Wallboxi juhtimiseks, et see käivitab teatud tingimustel Wallboxiga ühendatud elektrisõiduki laadimistoimingu. Wallboxil peab olema sisend juhtimiseks. Lähemat teavet vaadake palun oma Wallboxi käsiraamatust.

Sündmused: Väljundit lülitatakse teatud kindla sündmuse korral. Sündmus tuleb valida loendist.

Väline juhtimine: Väljundit saab lülitada välise energiahaldussüsteemiga Modbus/TCP-protokolli abil.

Olek

Lülitusväljundi funktsiooni valik. Funktsioon potentsiaalivabe sulgekontakt (NO) või lahkkontakt (NC).

Sulgekontakt (NO = Normally open)

Üldjuhul on kontakt avatud. Kontakt suletakse, kui seadistatud tingimused on täidetud.

Lahkkontakt (NC = Normally closed).

Üldjuhul on kontakt suletud. Kontakt avatakse, kui seadistatud tingimused on täidetud.

Aku kasutamine lülitamisel päikeseelektri võimsuse alusel

Siin tehtud seadistused kehtivad kõigile väljunditele, millel on lülitamine konfigureeritud päikeseelektri võimsuse alusel.

 

Välise infosignaali hindamise aktiveerimine. Vaheldi suudab liigpingemoodulite (SPD) teate väljundit töödelda ning juhtumi korral väljastada teate. Teavet ühenduse ja lülituse kohta leiate Välise ülepingekaitse (SPD – Surge Protective Device) signaalikontakti ühendamine.

TEAVE

Info

Seadistamist saab teostada ainult teeninduskoodiga paigaldaja.

Välise infosignaali hindamine

Funktsiooni aktiveerimine

Monitori signaal on lülitatud kui

Liigpingemooduli lülitusoleku valik

Sulgekontakt (NO = Normally open)

Üldjuhul on kontakt avatud. Vea esinemisel kontakt sulgub ja vaheldi väljastab teate.

Lahkkontakt (NC = Normally closed).

Üldjuhul on kontakt suletud. Vea esinemisel kontakt avaneb ja vaheldi väljastab teate.

 

Selle funktsiooni kaudu saab aktiveerida vaheldi täiendavaid valikuid. See võib olla näiteks sisendi DC3 aktiveerimine akupatarei ühendamiseks.

Parameeter

Seletus

Uue valiku aktiveerimine

Aktiveerimiskoodi sisestamine, nt aku ühendamiseks. See tuleb eelnevalt KOSTAL Solari veebipoest hankida.

JUHIS! Aktiveerimiskoodi saab hankida KOSTAL Solari veebipoest. Poe leiate järgmiselt lingilt: shop.kostal-solar-electric.com

Released options (Aktiveeritud valikud)

Ülevaade kõigist vaheldis hetkel aktiveeritud valikutest